Realizatorem zadania Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jest Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.
Agnieszka Wolańczyk
Kierowniczka Pogotowia "Niebieska Linia", konsultantka Telefonu "Niebieska Linia"Psycholog, psychoterapeutka, ukończyła 4-letni całościowy kurs psychoterapii w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, oraz Studia Podyplomowe na kierunku Pedagogika Ogólna. Odbyła liczne szkolenia w tym m.in. I i II stopień Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, czy kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie szkoli się w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Od stycznia 2013 pracownik Stowarzyszenia „Niebieska Linia”: Prowadzi grupy terapeutyczne oraz konsultacje psychologiczne dla osób uwikłanych w przemoc – zarówno doznających przemocy, jak i stosujących przemoc, a także dla osób przeżywających różne kryzysy oraz konsultacje wychowawcze dla rodziców i opiekunów. Realizatorka i współtwórczyni projektu „Wolskiej Akademii Rodzica” a następnie „Wesoła Akademia Rodzica”, a także programu profilaktycznego „Niebieski Dialog” opartego na porozumieniu bez przemocy i skierowanego do dzieci w młodym wieku szkolnym. W latach 2015-2018 pracownica Prywatnej Szkoły Podstawowej w Warszawie gdzie prowadziła Trening Inteligencji Emocjonalnej, a od roku 2016 została psychologiem w Zespole Szkół Prywatnych. Trenerka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I stopnia. Prowadzi szkolenia dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej. Jest certyfikowaną specjalistką ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PARPA). W ramach Pogotowia „Niebieska Linia” pełniła funkcję koordynatorki pracy Telefonu „Niebieska Linia” oraz koordynatorki ds. dotacji. Obecnie pełni funkcję kierowniczki Pogotowia oraz pełni dyżury przy całodobowym telefonie oraz udziela konsultacji dla specjalistów zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy domowej.
Monika Koćwin
Koordynatorka ds. interwencji oraz konsultantka Telefonu "Niebieska Linia"Magister psychologii – specjalność: psychologia kliniczna. Absolwentka I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od 2016 roku stała konsultantka telefonu Pogotowia „Niebieska Linia”. Pracuje zarówno z osobami doznającymi przemocy oraz stosującymi przemoc m.in. w Centrum Pomocy Specjalistycznej. Trenerka grup wsparcia psychologiczno-terapuetycznych w tym korekcyjno-edukacyjnych. Prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci, młodzieży oraz spotkania informacyjno-edukacyjne dla rodziców oraz szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego w Warszawie – dzielnicy Wawer.
Paula Klemińska
Koordynatorka poradni e-mailowej, konsultantka telefonu "Niebieska Linia"Mgr psychologii (specjalność psychologia kliniczna) i mgr pedagogiki specjalnej (specjalność resocjalizacja i wspomaganie rodziny), certyfikowana specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA). Jest absolwentką I stopnia Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz kursu podstawowego i zaawansowanego Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od stycznia 2011 r. stała konsultantka infolinii i poradni emailowej Pogotowia NL. W ramach działalności Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne dla osób doznających przemocy (w tym także dzieci i młodzieży) oraz osób stosujących przemoc, szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz warsztaty wzmacniające kompetencje rodzicielskie.
Alicja Niewęgłowska
Koordynatorka poradni e-mailowej, konsultantka telefonu "Niebieska Linia"Trenerka umiejętności psychospołecznych i psychoterapeutka w trakcie szkolenia, oraz trenerka Familylab. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Prowadzi warsztaty oraz grupy wsparcia m.in. dla osób doznających przemocy, dla rodziców nastolatków czy wolontariuszy. Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. kończąc roczny staż w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz podczas stażu klinicznego organizowanego przez Stowarzyszenie „Niebieska Linia”, gdzie prowadziła terapię dla osób uwikłanych przemoc. Odbyła staż w klinice zaburzeń odżywiania i osobowości oraz na oddziale chorób afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii Warszawie. Od 2018 roku prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne, wspiera rodziców w budowaniu relacji z dziećmi, prowadzi grupy wsparcia.
Od 2020 roku związana ze Stowarzyszeniem Niebieska Linia, gdzie m.in. prowadzi szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy dla przedstawicieli różnych instytucji. Pracuje jako konsultantka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz jako współkoordynatorka Poradni e-mail. Prowadzi warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży dot. zjawiska przemocy w rodzinie i przeciwdziałania mu (m. in. z ramienia Biura Edukacji m. st. Warszawy). Współprowadziła grupę dla osób doświadczających przemocy w rodzinie w ramach programu „Powrót do Godności”, obecnie prowadzi warsztaty psychoedukacyjne w ramach w/w programu. Na co dzień prowadzi także psychoterapię osób dorosłych. Jest jedną z realizatorek oraz koordynatorką i pomysłodawczynią programu „Dobre relacje – seminaria dla rodziców” (2022) oraz Akademia Rodziców Nastolatka – wyzwania i możliwości (2023/2024).
Joanna Kurowska
Koordynatorka ds. bazy danych i administracji, pracowniczka sekretariatu, konsultantka Telefonu "Niebieska Linia"Psycholog, psychoterapeutka. Absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego na spec. psychoterapia. Absolwentka I i II stopnia TSR. Obecnie w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia psychoterapii integracyjnej w akredytowanej przez PTP szkole Instytutu Psychologii Zdrowia. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych. Od 2020 związana zawodowo ze Stowarzyszeniem Niebieska Linia, ukończyła staż w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, a następnie, od 2021 konsultantka w tymże Pogotowiu. Od roku 2018 związana z fundacjami przeciwdziałającymi wykluczeniu osób o tożsamościach marginalizowancyh, od roku 2020 zdobywała doświadczenie m.in. w prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych i rozwojowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztatów wychowawczych i seminariów rozwojowych dla rodziców.