25 maja 2026 roku w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu odbędzie się konferencja pt. „Skuteczność systemu wsparcia – współpraca instytucji w przeciwdziałaniu przemocy domowej”. Wydarzenie poświęcone będzie wymianie doświadczeń oraz dobrych praktyk pomiędzy przedstawicielami instytucji zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy domowej. Organizatorzy podkreślają, że skuteczna pomoc osobom doznającym przemocy wymaga ścisłej współpracy służb, oświaty, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, wymiaru sprawiedliwości i organizacji pozarządowych.
W programie konferencji zaplanowano m.in. dyskusje dotyczące procedury „Niebieskie Karty”, ochrony osób doznających przemocy oraz praktycznych aspektów współpracy międzyinstytucjonalnej. W wydarzeniu udział weźmie ponad 100 przedstawicieli różnych sektorów, a konferencję poprowadzi dr Grzegorz Wrona – ekspert w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej. Organizatorem wydarzenia są m.in. Policja, Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu, Fundacja NON LICET oraz Kuratorska Służba Sądowa we Wrocławiu.
