Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
A A A

Serdecznie zapraszamy na kolejne z ogólnopolskich seminariów pt.

„Dziecko między dorosłymi – ograniczanie kontaktu z jednym z rodziców i wikłanie w konflikt a procedura Niebieskie Karty”

Odbędzie się ono 17 października 2016 r. w godz. 10-16 w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (ul. Jaktorowska 4, Warszawa).

Seminarium realizowane jest na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach realizacji zadania: Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Temat seminarium jest wynikiem pracy zespołu Stowarzyszenia "Niebieska Linia" w zespołach interdyscyplinarnych i grupach roboczych a także rozmów prowadzonych z przedstawicielami służb i instytucji. Coraz częściej w pracach z rodzinami uwikłanymi w przemoc pojawia się temat ograniczania kontaktu dziecka z jednym z rodziców, niejednokrotnie uzasadniany lękiem przed sprawcą przemocy. Często zespoły interdyscyplinarne są proszone o pomoc przez rodziców - czasem chodzi o pomoc w odzyskaniu możliwości kontaktowania się z dzieckiem, czasem wręcz przeciwnie - wsparcie działań na rzecz odseparowania dziecka od drugiego rodzica. Co w takiej sytuacji powinien zrobić zespół interdyscyplinarny/grupa robocza? Temu problemowi chcemy poświęcić trzecie w tym roku seminarium.

Podczas tworzenia szczegółowej struktury seminarium uwzględnione zostaną także potrzeby zgłaszane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego przez osoby zainteresowane udziałem w seminarium.

Zajęcia będą trwały 8 godzin dydaktycznych (od godz. 10.00 do 16.00) .

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Seminarium poprowadzą:

Paula Klemińska - mgr pedagogiki specjalnej (specjalność resocjalizacja i wspomaganie rodziny) i mgr psychologii (specjalność psychologia kliniczna), certyfikowana specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest absolwentką I stopnia Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz podstawowego i zaawansowanego kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od stycznia 2011 r. stała konsultantka infolinii i poradni e-mailowej Pogotowia „Niebieska Linia”. W ramach działalności Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie, szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty i spotkania edukacyjne dla rodziców. Obecnie jest członkinią Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Ewa Podgórska - mgr psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalność: społeczna psychologia kliniczna. Certyfikowany Specjalista ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (PARPA). Od 2005 roku członek i pracownik Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – pełni funkcję kierownika administracyjnego oraz psychologa. Prowadzi konsultacje indywidualne dla osób doznających i stosujących przemoc w ramach realizowanych projektów, grupy korekcyjno-edukacyjne oraz terapeutyczne, warsztaty umiejętności psychologicznych. Ukończyła Szkołę Trenerów Ośrodka INTRA. Jest certyfikowanym terapeutą podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach (CTSR). W latach 2006 - 2008 pełniła funkcję koordynatora oraz psychologa w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Śródmieście. Od lat uczestniczy w pracach Komisji Dialogu Społecznego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie m.st. Warszawy.

Jak zakwalifikować się do udziału w seminarium?

KROK I:
Prosimy o nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia (dostępny TUTAJ)– jedną wybrana drogą:

  • w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pocztą tradycyjną na adres: Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Al. Jerozolimskie 155, 02-326 Warszawa - z dopiskiem „Seminarium”
  • faxem:  22 250-63-11

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 23 września 2016 r. do godz. 15.45

KROK II:
Osoby zakwalifikowane do udziału w seminarium zostaną powiadomione o tym fakcie drogą e-mailową w dniu 3 października 2016 r.

KROK III:
Udział w seminarium osoby zakwalifikowane potwierdzają jedną z wybranych dróg: e-mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczną (22 666 10 36).

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:
sekretariatem  Pogotowia “Niebieska Linia” (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel. 22 666 10 36 (czynny pon-pt w godz. 7.45-15.45)
lub z koordynatorką tego działania Paulą Klemińską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel. 881 711 107 (czynny pon-pt w godz. 9-16)