Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
A A A

Komiks o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie powstał w Sopocie z inicjatywy członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Broszurka zawiera cztery opowieści i nosi tytuł "Historie o Życiu".
Jest on odpowiedzią na problemy, z którymi stykają się codziennie pracownicy MOPS w Sopocie i my wszyscy, kiedy dowiadujemy się, jak dużo zła wydarza się w rodzinach. Przygotowując tę publikację, myślano o takim języku dotarcia do ludzi, żeby wszystko było proste, czytelne i atrakcyjne dla osób w różny wieku, czyli nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla młodzieży i dla dzieci, bo to one najczęściej padają ofiarą różnych aspektów przemocy.
Wersję fizyczną informatora-komiksu będzie można znaleźć w siedzibie MOPS,  magistracie, komisariacie, sądzie, ale też w instytucjach kultury. Wersja elektroniczna znajdzie się na stronach www.mopssopot.pl, www.sopot.pl, www.sopot.policja.gov.pl.

żródło: https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/78038-komiks-o-przemocy-w-rodzinie-nie-badz-obojetny-pomoz-przeczytaj-i-podaj-dalej/78038-komiks-o-przemocy-w-rodzinie-nie-badz-obojetny-pomoz-przeczytaj-i-podaj-dalej