Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności. 

Zamknij komunikat
 
A A A

W dniu 27 kwietnia 2017 na terenie placówki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tłuszczu odbędzie się trzeci finał projektu „Nie dla przemocy wobec dzieci”. Do udziału zaprosiliśmy placówki oświatowe publiczne i prywatne z terenu całego województwa mazowieckiego m.in. przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea wszelkiego typu, szkoły zawodowe i technika.


Projekt ma charakter cykliczny i odbywa się raz do roku w terminie oscylującym w pobliżu Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci (30 kwietnia). Główne wydarzenie odbywa się w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tłuszczu, dołączają do niego również inne placówki oświatowe na terenie całego województwa Mazowieckiego. Wydarzenie odbędzie się już o raz trzeci i chcemy by dotarło do jak największej grupy odbiorców na terenie całej Polski. Celem głównym wydarzenia jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie poprzez szerzenie wiedzy na temat różnych metod wychowawczych oraz skutków stosowania kar cielesnych. To także zwiększenie świadomości społecznej na temat skutków stosowania przemocy wobec dzieci. Informowanie oraz szkolenie rodziców na temat różnych, efektywnych sposobów, metod wychowawczych. Informowanie dzieci na temat ich praw i osób oraz instytucji, które mogą im pomóc w przypadku doznawania przemocy. Poznawanie prawidłowych wzorców komunikacji w rodzinie.


Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół, a także do mieszkańców województwa mazowieckiego. Adresatami oprócz uczniów są przede wszystkim ich rodzice, organizacje pozarządowe zajmujące się tematem przemocy w rodzinie, oraz osoby zainteresowane życiem rodziny i przemocą w rodzinie. Nasze wydarzenie kierowane jest nie tylko do rodzin, ale także do naszych sąsiadów, którzy powinni bez wahania i lęków interweniować w sytuacjach krytycznych. Naszym celem poprzez tego typu akcje, jest również obniżanie poziomu tzw. Znieczulicy społecznej na agresję wobec najmłodszych członków społeczności.


Wydarzeniu będą towarzyszyły – zabawy, nauka, rozstrzygnięcia konkursów, spotkania, warsztaty – elementem kulminacyjnym będzie puszczanie baniek mydlanych do nieba jako symbol protestu przeciwko przemocy wobec dzieci.
Do finału można dołączyć również zdalnie za pomocą #niedlaprzemocy. W dniu 27 kwietnia należy wyjść przed siedzibę szkoły, lub firmy i punktualnie o godzinie 11:30 wypuścić bańki mydlane do nieba. Następnie sfotografować relację z puszczania baniek, wrzucić na social media i ‘ohasztagować’ #niedlaprzemocy.


W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starostę Wołomińskiego i Burmistrza Gminy Tłuszcz.

Slide background

 
 
2016 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie